Ona göre cehennem soğuyormuş

Aşağa gitmek

Ona göre cehennem soğuyormuş

Mesaj tarafından NaughtyBee Bir Çarş. Eyl. 17, 2008 3:54 pm

ona göre cehennem soğuyormuş

Washington Üniversitesi Kimya Fakültesi lisans örgencilerine yazili sinavda su soru gerçekten soruldu : 'Cehennem isiniyor mu, soguyor mu? Tezinizi bir örnekle ispata çalisin.' Öğrencilerin çoğu, teorilerini 'gazlar sıkışınca ısınır, genleşince soğur' diyen Boyle Kanunu ile desteklediler. Bir öğrenci hariç!! Öğrenci su cevabi verdi: 'Bu soruya cevap verebilmek için ilk bilmemiz gereken,Cehennem'in kütlesinin zaman içinde gösterdiği değişim. Özetle, Cehennem'e belli bir sürede ne kadar ruh giriyor, ne kadar ruh çıkıyor, bunu bilmeliyiz. KAÇ RUH GİRİYOR ??? Hipotez olarak 'Bir ruh Cehennem'e bir kere girince bir daha çıkamaz demek zannediyorum yanlış olmayacaktır. Demek ki, Cehennem'e sürekli giriş var ama çıkış yok. Elimizde olması gereken ikinci veri, Cehennem'e nekadar ruhun girdiğidir. Bazı dinler 'Benim dinimden olmayanlar Cehennem'e gider' der. Buradan da herkesin (yani bütün ruhların) Cehennem'e
gittiği sonucunu çıkarabiliriz. ruh nüfüsü artıyor!!! Simdi, üçüncü olarak, Cehennem'in kütlesine bir göz atalım. Böyle Yasası'na göre, Cehennem'in ısısının ve basıncının ayni kalması için, hacminin yeni ruhların hacmi kadar artması gerekir. Bu durumda iki olasılıkla karsı karşıyayız:

1- Eğer Cehennem, yeni gelen ruhların hacminden daha yavaş büyüyorsa, ısısı ve basıncı, Cehennem'in sağının solunun delinmesine kadar artar.

2- Eğer Cehennem, yeni gelen ruhların hacminden daha hızlı büyüyorsa, ısısı ve basıncı, Cehennem buz gibi olana kadar düşer. Peki bu iki olasılıktan hangisini doğru kabul etmeliyiz? Elimizde delil var mi??? Var :

(a) Üniversiteye ilk girdiğim yıl Miss Therese Banyan'in koyduğu şartı geçerli kabul edersek (Miss Banyan bana 'Cehennem'de soğuk bir gece yaşanmadan seninle yatmam' demişti)...

(b) Ben de dört yıldır bu okulda olup hala Miss Banyan'i yatağa atamadığıma göre...

(c) Aksi ispat edilene kadar Cehennem ekzotermiktir (isi verir).

' O yıl bitirme imtihanına girenler arasında sadece bu öğrenciye yıldızlı A notu verildi

_________________
Low-cut caesars with the deep waves
So quick to snatch up yo' Beyonce

avatar
NaughtyBee
Admin
Admin

Kadın
Mesaj Sayısı : 439
Yaş : 25
Nerden : BeeCity
Kayıt tarihi : 10/08/08

Kullanıcı profilini gör http://bonibon.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Ona göre cehennem soğuyormuş

Mesaj tarafından billmania Bir Çarş. Eyl. 17, 2008 4:47 pm

mantıklıVery Happy(salaklar)
avatar
billmania
Moderatör
Moderatör

Kadın
Mesaj Sayısı : 295
Yaş : 24
Kayıt tarihi : 26/08/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz